Anasayfa Şirin Emlak Hakkında Satılık Kiralık Emlak Talepleri Emlak Haberleri Destek İletişim
Şirin Emlak İletişim
Tel : 0 (262) 452 74 75
Gsm : 0 (532) 435 59 67
Adres :
Kayacık Mah. İznik Yolu Osman Kıvanç Sok. No:8/C Karamürsel / KOCAELİ
İletişim formumuzdan bize ulaşmak için tıklayınız
Havuzdere köyünde arsa fiatları uçtu


2004 yılında Yalova’nın Altınova ilçesi Hersek Ovası kıyısında bataklık durumundaki verimsiz arazilerde 40 girişimcinin hamlesi ile başlayan yatırım tamamlandığında yan kollarıyla birlikte 80 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek olan proje, bölgenin değerini artırırken, bağlı olduğu Altınova ilçesi de gerçek anlamda altın bir ovaya dönüşecek.

Yapımı süren gemi inşa yerlerinin yanı sıra, çevre koruma tesisleri, yan sanayi sitesi, okullar, hastane, iş merkezi ve sosyal alanlarla ülkenin en modern tersane bölgesi olacağı belirtilen Yalova Altınova tersaneleri, ülke milyar dolar kazandıracak. altınova tersaneleri sayesinde 2004 öncesi arsa emlak fiatları sudan ucuzken kimse yüzüne bakmıyordu. ama şimdilerde özellikle istanbul ve cevre illerden gelen girişimciler sayesinde arsa fiatları tavan yaptı .örneğin 4 sene önce havuzder e köyünde arsalar metre karesi 5 .10 ytl den satılan arsalara kimse bakmazken şimdi 20 kat arttı .yol kenarında arsa fiatları100 eurodan havuzdere köyüde 100 ytl ye kadar çıktı havuzdere köylüleri bu fiatlara bile satmaya kararsız .tersaneler sayesinde hızla gelişen bölge olarak önümüzdeki yıllar fiatları kimse düşünmek bile istemiyor.

 

Haber Kaynağı:TürkMedya

Gönderen:Hasan TOPUZ


Emlak Ara
Şehir
İlçe
Durumu
Kategorisi
Emlak Haberleri
Banka Konut Kredileri
Yapı Kredi Bankası
Fortis
Akbank
Garanti Bankası
VakıfBank
Türkiye Halk Bankası
İng Bank
KOÇBANK
Türkiye İş Bankası
HSBC
FinansBank
DenizBank
TEB
Anadolubank